Труби сталеві електрозварні прямошовні із зовнішнім антикорозійним і внутрішнім антикорозійним або гладкісним покриттями для магістральних газо- і нафтопроводів.

Виробництво електрозварних прямошовних труб

ТОВ НВП «Укртрубоізол» постійно розвивається, покращуючи якість своєї продукції і послуг, а також розширюючи свої технічні та технологічні можливості. З листопада 2020 року підприємством освоєно виробництво труб сталевих прямошовних діаметром 426 1422 мм, з товщиною стінки від 6 до 24 мм і довжиною до 12 м зі сталі класу міцності до К60.

Лінія з виробництва зварних труб дозволяє виготовляти трубну продукцію зі сталі відповідно до національних, міждержавними і міжнародними стандартами.

Продукція заводу сертифікована на відповідність її вимогам стандартів ГОСТ 20295-85, ГОСТ 10706-76, ГОСТ 10705-80, ГОСТ 10704-91 і Технічному регламенту обладнання, що працює під тиском, ПКМУ № 27 від 16.01.2019 р.

На підприємстві діє інтегрована Система менеджменту, що відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO 9001: 2015-го, ISO 14001: 2015 і ISO 45001: 2018, що підтверджено таким органом сертифікації, як Бюро «Верітас».

Аналогів даної лінії по виробництву зварних труб немає в Україні, оскільки вона, оснащена сучасним обладнанням для повного технологічного циклу виробництва труб великого діаметру, призначених для магістральних газо- і нафтопроводів, і включає в себе такі складові:

Установка плазмового різання і крайкофрезерний стан, де здійснюється обробка поздовжніх крайок листа до отримання заданої ширини і обробка кромок під зварювання.

ФОТО: Плазмова різка і фрезерування кромок

Прес JCO для формування трубних заготовок. Загальна вага JCO більше 300 тонн. Формування здійснюється в кілька проходів до досягнення заданої циліндричної форми профілю заготовки. Процес формування контролюється комп’ютерною системою.

ФОТО: JCO

Доформовочний стан для подгибки плоских ділянок поздовжніх крайок заготовок труб сталевих електрозварних в автоматичному режимі шляхом прокатки кромок трубної заготовки між роликами догібочной машини.

ФОТО: Доформатор

 

Сборочнозварювальний стан для збірки трубної заготовки і автоматичного зварювання суцільного технологічного шва в середовищі захисного газу.

ФОТО: Технологічний шов

 

Стан внутрішнього і зовнішнього зварювання для зварювання робочих швів автоматичної многодуговой (двома або трьома дугами) зварюванням під шаром флюсу.

ФОТО: Внутрішній шов зварювання

ФОТО: Зовнішній шов зварювання

– Гідромеханічний експандер. Зараз ведуться роботи по монтажу експандера. Для забезпечення вимог сучасної нормативної документації труби сталеві електрозварні піддаються холодної калібрування. Калібрування здійснюється по всій довжині труби на гідромеханічних експандері. Експандуванні враховує подачу каліброваного інструмента експандера всередину труби на певну довжину (крок), роздачу (експандуванні) цієї ділянки довжини за допомогою каліброваного інструмента, зняття зусилля експандуванні, а також подачу інструменту на наступний крок.

За рахунок операції експандуванні забезпечується наступне:

  1. Стабілізація механічних властивостей основного металу труби за рахунок механізмів зміцнення при переході в пластичну область деформації.
  2. Додання трубної заготівлі необхідної форми і розмірів (овальність, периметр, відхилення від теоретичної окружності, кривизна та інше).
  3. Додатковий контроль якості зварного з’єднання труб.

Гідравлічне випробування

Гідравлічний прес випробування внутрішнім гідравлічним тиском з метою перевірки міцності і щільності основного металу труб сталевих електрозварних і зварних швів. Гідравлічне випробування необхідна процедура, яка свідчить про надійність труб як елементів трубопроводів, що працюють під тиском протягом усього терміну своєї служби. Це вкрай важливо, з огляду на серйозну небезпеку для життя і здоров’я людей, а також техногенну небезпеку в разі несправності труб і виникнення аварій.

Труби, що пройшли експандування і гідровипробування, піддають контролю неруйнівними методами.

Перевірка основного металу кінців труб на цілісність по всьому периметру труби проводиться сучасними приладами ультразвукового контролю. 

З введенням ТОВ НВП «Укртрубоізол» нової лінії з виробництва зварних труб підприємство стало найбільшим в Україні виробником труб сталевих прямошовних із зовнішнім антикорозійним і внутрішнім антикорозійним або гладкісним покриттям для магістральних газо- і нафтопроводів.

Перейти до панелі інструментів Вийти