Термоусадкові матеріали

Термоусадкові манжети і термоусадкові стрічки

Термоусадкові матеріали

ТОВ НВП «Укртрубоізол» в 2013 році була освоєна технологія виробництва термозбіжних манжет (ТУ У 22.2 31017014-004: 2014 року) для зварних стиків труб діаметром 114 1420 мм і термоусадочної стрічки (ТУ У 22.2-31017014-007: 2020) шириною 110 450 мм для труб діаметром 32 1420 мм.

Особливості

Термоусадкові манжети для ізоляції труб, що виготовляються підприємством «Укртрубоізол» на основі силанольномодифікованого поліетилену, забезпечують тривалий і максимально надійний захист від корозії для зварних стиків труб підземних нафто-, газо-, водопроводів в умовах корозійноактивних грунтів, грунтів з блукаючими струмами і т.д.

Вироблена підприємством термоусадкова манжета для труб являє собою стрічку, виготовлену з силанольная-модіфіцірованнного поліетилену, який через його міцность і довговічность також називають хімічно зшитим поліетиленом.

Головна перевага силанольно-модифікованого поліетилену – його стійкість до високих температур під час монтажу манжети (до + 140 ° С) при короткочасних пікових впливах джерела тепла.

Таким чином, термозбіжна манжета у вигляді зшитою стрічки здатна витримувати максимально великі перегріви при її монтажі на стики труб.

Термоусадкові манжети для труб підприємства «Укртрубоізол» мають стабільність заявлених фізичних властивостей для всієї продукції, що забезпечує такий же високий рівень захисту зварних стиків труб, як і основна заводська ізоляція.

Види

Продукція випускається в трьох варіантах:

  1. Термоусадкова манжета з двошаровим захисним покриттям.
  2. Термоусадкова манжета з тришаровим захисним покриттям.
  3. Термоусадкова стрічка з двошаровим захисним покриттям.

Найважливішою перевагою силанольномодифікованого поліетилену, є стійкість до високої температури при монтажі манжети до 140 ° С при короткочасних пікових впливах джерела тепла. Таким чином зшита стрічка не боїться перегрівів під час монтажу манжети на зварні стики труб.

Манжета з двошаровою ізоляцією, що складається з шару зшитою поліетиленової стрічки і шару полімерного адгезиву, забезпечує високий рівень адгезії ізоляційного матеріалу до сталевої стінці труби.

Манжета з тришарової ізоляцією, що складається з зшитою поліетиленової стрічки, полімерного адгезиву і епоксидного праймера, забезпечує додаткову антикорозійний захист і підвищений опір катодного відшаровування.

Термоусадкова стрічка з двошаровою ізоляцією – цє полімерна стрічка для ізоляції труб, що захищає від корозії сталеві труби газо-, нафто-, водопроводів, а також зварні стики труб і використовується в якості захисного покриття для нанесення в заводських або польових (трасових) умовах.

Ізоляційна стрічка для труб виробництва НВП «Укртрубоізол» – це рулонний полімерний матеріал, що складається із зовнішнього захисного поліетиленового шару і внутрішньої клейової композиції.

При нанесенні тремоусадкової стрічки на трубу і її нагріванні клейовий шар стрічки плавиться, заповнюючи собою всі нерівності на поверхні металу, а поліетиленовий шар дає термоусадку, щільно притискаючи адгезив, що сприяє створенню на поверхні труби суцільного покриття, аналогічного заводському.

Застосування

Термоусадкова манжета і термозбіжна стрічка для труб використовуються для тривалої (близько 30 років) і максимально надійної ізоляції зварних стиків труб підземних нафто-, газо- і водопроводів в умовах корозійноактивних грунтів, грунтів з блукаючими струмами і т.д.

Переваги

Високий рівень захисту (в порівнянні з іншими полімерними покриттями для труб) від механічних пошкоджень: