Випробування гідростатичним тиском

Випробування гідростатичним тиском

hydrostatic_pressure_test

Відповідно до практики, поширеної в більшості країн світу, всі труби перед їх експлуатацією проходять випробування гідростатичним тиском (гідровипробування). 

Така перевірка, яка є одним з неруйнівного контролю, необхідна для оцінки міцності труб і їх щільності, як і будь-якого обладнання, яке працює під тиском. 

Такий захід, як гідравлічне випробування трубопроводів, може проводитися на різних етапах експлуатації труб. Найчастіше його проводять відразу після монтажу комунікацій, перед введенням в дію. Крім того, протягом всієї експлуатації трубопроводів потрібно періодично проводити гідровипробування трубопроводів, що є дуже важливим моментом, з огляду на серйозність загрози для життя і здоров’я людей, а також навколишнього середовища, яка може виникнути при несправності труб або в разі виникнення аварійних ситуацій на трубопроводах.

Гідравлічні випробування трубопроводів тиском обов’язково проводяться в наступних випадках (незалежно від виду комунікацій): при виготовленні труб необхідна перевірка їх якості та надійності поряд з перевіркою якості та надійності інших комплектуючих трубопроводів; після монтажу труб проводяться відповідні випробування з метою перевірки працездатності комунікацій; також рекомендується періодично проводити випробування трубопроводів протягом всього терміну їх експлуатації як одне з профілактичних заходів.

Гідравлічне випробування трубопроводів допомагає виявити, чи є які-небудь невідповідності труб і їх елементів стандартам якості, встановленим в законодавчому порядку. Процедура перевірки зазвичай включає в себе кілька суттєвих моментів. Для визначення якості труб методом гідравлічного випробування штучно створюються екстремальні умови експлуатації з метою максимально точного визначення надійності трубопроводу. Перевірочне тиск в цьому випадку збільшують, і воно може в 1,2 – 1,5 рази більше в порівнянні зі звичайним тиском. 

НВП «Укртрубоізол» проводить гідравлічні випробування трубопроводів тиском для труб великого діаметру в відповідно до ДСТУ ГОСТ 3845: 2019 (ГОСТ 3845-2017, IDT) «Труби металеві. Методи випробування гідростатичним тиском »з видачею завіреного протоколу випробування відповідного виду.

Параметри:

Діаметр труб – 530–1420 мм. (20’’–56’’)

Довжина труб – 6-12.5 мм.

Товщина стінки труб – до 25 мм.

Тиск випробування  – до 18.6 МПа.

Державний метрологічний центр забезпечує повне дотримання вимог гідровипробування трубопроводів. Після верифікації отримано атестат, який підтверджує відповідність перевірочного устаткування всім вимогам точності і методів випробування трубопроводів.